חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

השפעת אכילה בזמן הלידה על תהליך הלידה

מחקר השוואתי אוסטרלי על השפעת אכילה בזמן לידה ותוצאות לידה.
מטרת המחקר שנעשה בארבעה בתי חולים בסידני, אוסטרליה, לבדוק את השפעת רצון היולדת לאוכל בשלבי הלידה השונים על תוצאות הלידה.
מטרת המחקר שנעשה בארבעה בתי חולים בסידני, אוסטרליה, לבדוק את השפעת רצון היולדת לאוכל בשלבי הלידה השונים על תוצאות הלידה. קבוצת המחקר כללה 217 יולדות מבכירות בהריונות בסיכון נמוך. הקבוצה חולקה ל-4 קבוצות על פי התנהגותן בזמן הלידה. 82 יולדות בחרו לאכול רק בשלב בלטנטי של הלידה 10 יולדות אכלו רק בשלב הפעיל של הלידה 31 יולדות אכלו משך כל הלידה 94 יולדות בחרו רק לשתות נוזלים צלולים משך כל שלבי הלידה יש לציין כי לא הוצע ליולדות מזון והבחירה שלהן היתה חופשית ולא מוגבלת.
 נעשתה השוואה בין הקבוצות השונות לגבי משך הלידה ומידת ההתערבויות הרפואיות. לא נמצא קשר בין אכילה בלידה לבין הקאות, התערבויות רפואיות או השפעה לרעה על היילוד. הקשר היחידי שנמצא היה על משך הלידה: אכילה בשלב הלטנטי קשורה במשך לידה ארוך ב-2.16 שעות אכילה בכל שלבי הלידה קשורה במשך לידה ארוך ב-3.5 שעות
מחקר זה סותר את הדעה הרווחת של מיילדות כי מזון בלידה מקדם אותה.
עורכות המחקר מציעות לא למנוע אוכל מיולדות בלידה אם זה רצונן - אך יש ליידע אותן שאוכל בזמן הלידה אינו מזיק אך עלול להאריך אותה. כמו כן, למרות שלא נמצא קשר בין הקאות לאכילה בזמן הלידה, צריך ליידע על הסיכון לאספירציה בזמן הרדמה כללית (עד כמה שהוא נדיר).
ואני שואלת : המחקר בדק את הסיבה או את המסובב? אולי היולדות בחרו לאכול כי הלידה התארכה ולא להיפך? בחדר לידה שלנו אנו מציעות ליולדות בשלב הלטנטי ארוחות.

תרגום –חוה אלקלעי חדר לידה "כרמל"
מתוך תקציר אינטרנט doi:10.1016/j.midw/2006/03/007 Midwifery Vol.23 Issue 2 June 2007 131-138

דרג את הכתבהדירוג כתבה השפעת אכילה בזמן הלידה על תהליך הלידה  : כוכב 1
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
עבור לתוכן העמוד