חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

חמישים אחוז מהנשים בעולם- ללא גישה לאנשי מקצוע בזמן לידה!

ד'יווח מכינוס שנערך בתוניסיה בדצמבר 2006  בנושא "מיילדות בקהילה". מטרת הכינוס היא להגביר מודעות ולייצר חומר הדרכה שיעזור להציל חיים של מיליוני נשים וילודים עד 2015.

 חצי מהנשים ההרות בעולם הן ללא גישה לאנשי מקצוע בזמן לידה. דבר זה תורם לתמותה גבוהה בקרב אמהות ותינוקות אשר מתים מדי יום. על מנת להבטיח שלכל אישה בהריון ולכל ילוד תהיה גישה לאנשי מקצוע, ה  ICM (International Confederation of Midwives), UNFPA (United Nations Population Fund), WHO (World Health Organization) וארגונים שותפים אחרים קוראים לממשלות להשקיע ביצירת תשתית של "מיילדות בקהילה".
 הניסיון מראה שחל שיפור בבריאות אמהות ותינוקיהם במספר ארצות כגון: קוסטה ריקה, מצרים, מלזיה, דרום אפריקה, סרי לנקה, תאילנד ותוניסיה עקב השקעה בהכשרה של מיילדות ואנשי מקצוע נוספים על בסיס תוכנית ארצית לפיתוח מיילדות.
"מיילדות מהוות את הגשר בין הקהילה לשירותים בריאותיים. הן מעלות את איכות השירות הרפואי הניתן, ונחוצות של מנת להבטיח את מכלול הטיפול בהריון ולידה" אמרה קטי הרשדרפר, מובילת ארגון ה – ICM.
 גישה לאנשי מקצוע בזמן הריון ולידה הינה זכותה הבסיסית של כל אישה. השקעה בהכשרת ותמיכת מיילדות נחוצה בדחיפות בעולם. כ 334,000 מיילדות נוספות דרושות בכדי להוריד את רמת התמותה והנכות של אמהות ויילודים, לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי משנת 2005.
בשנים אחרונות הגדילו מספר ממשלות את הגישה לאנשי מקצוע בלידה; דבר זה שיפר משמעותית את בריאות האמהות והיילודים. ממשלות אחרות בעולם עדיין נתקלות בקשיים גדולים, במיוחד בחלקים במרכז אפריקה ובאיזורים באסיה. ניתן להשיג התקדמות לקראת Millennium Development Goals על ידי מיסוד ויישום מדיניות ארצית חזקה של פיתוח ותמיכה בתוכנית "מיילדות בקהילה".
 
ICM, קולן של המיילדות בעולם, נוסד ב 1919. זוהי קונפדרציה של 99 ארגוני מיילדות ב – 75 ארצות. מטרתו היא לקדם את שאיפת המיילדות לשפר מצבן של נשים בשנות פוריותן, ילדיהם ומשפחותיהן בכל העולם.
 
UNFPA, הינו ארגון בינלאומי לפיתוח אשר מקדם את זכותם של כל אישה, גבר וילד להנות מחיים בריאים ושווים. UNFPA תומך בארצות תוך שימוש בנתוני אוכלוסין לקידום תוכניות ומדיניות להפחתת עוני ולהבטיח שכל הריון הינו רצוי, כל לידה היא בטוחה, כל צעיר אינו נושא נגיף איידס וכל אישה ונערה מטופלות בכבוד.
 
WHO, לכל אדם יש זכות בסיסית לקבלת שרותי בריאות ברמה הגבוהה ביותר ללא הבדלי דת, גזע, דעות פוליטיות ומצב סוציו-אקונומי.
 
למידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם:
UNFPA: הנרייטה אסווד, טלפון: 962777654544+; aswad@unfpa.org; אתר www.unfpa.org
ICM: אלזיבת דאף, טלפון: 31703060520+; פקס: 31703555651+; e.duff@internationalmidwives.org ; אתר www.internationalmidwives.org
 
סיכמה ענת הנדל מתוך הודעה לעיתונות, 11 דצמבר, 2006, האמט, טוניסיה
 

דרג את הכתבהדירוג כתבה חמישים אחוז מהנשים בעולם- ללא גישה לאנשי מקצוע בזמן לידה!: כוכב 1
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד