חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

בטן עם מספיק מים

האשה השמנה שנכנסה לחדר הקבלה נראתה כמי שיש בבטנה 4 עוברים לפחות. היא לא הצליחה לעלות על המיטה כדי להבדק... מסמכיה העידו שנותרו לה עוד כ-6 שבועות עד השבוע הארבעים... הבעל הושיט לי מכתב מבית חולים אחר, על החתום דר 'א', בעל מקצוע מוכר ומיומן ביותר.האשה ובעלה הופנו אליו לפני כחודש לבדיקה סונוגרפית, שאישרה את שעלה בבדיקה קודמת: התינוק סובל משלושה מומים לבביים קשים, כן ישנם ממצאים נוספים, בין השאר ריבוי קיצוני של מי השפיר. "הוסבר לבני הזוג על חומרת מצבו של הולד, אך הם אינם מוכנים לביצוע פעולה כלשהי",כך כמה שורות לפני החותמת הנועלת את המכתב.

אני מבקשת את הבעל לצאת לרשום את אישתו , והוא ממלמל תוך כדי שהוא נפרד במבטו ממנה: "כבר 3 ימים היא סובלת בבית"..."כן יורדים המים", היא מוסיפה.אני מבקשת לאשר את ששומעות אזני: "שלושה ימים יורדים לך מים?" אני מביטה בה מהנהנת. "למה לא באת מיד עם ירידת המים?", אני מקשה, כאילו ניתן לסובב את גלגל הזמן לאחור.והיא מביטה בי במבט עייף ועצוב, לפני שהיא משגרת לעומתי את תשובתה:"ידעתי שיש לי מספיק מים בבטן". הלוא המומחה כתב שהסביר לבני הזוג את חומרת המצב..."זוהי תמצית ההבנה של חומרת המצב" אני מהרהרת ביני לביני.

אחר כך הלכתי הביתה. אין סוף גורלות, אמונות ,ושונות אין סופית של אנשים מכסים את מפת העולם ברקמת ענק ססגונית,הערב לא חשתי שמחה בהביטי ברקמה הזו. כששבתי לעבוד מיהרתי לספר הלידות כדי לקרוא את הצפוי כל כך: גברת "בטן עם מספיק מים" ילדה כעבור כמעט יממה תינוק חי, אולם הוא מת כעבור שישים דקות בעולם. כך הסתבר לי מהכתובים.

בתום אותו היום – בדרכי לכוון שער בית החולים ביציאה הביתה, הופיע מולי נחש של אנשים. בראש הלך אביו של התינוק המת, ואיתו כמה גברים מבוגרים. אחריהם, מתייפחת, צעדה אישה מבוגרת. היא אחזה בין זרועותיה חבילה קטנה עטופה בד לבן, היא אחזה אותה כפי שאם מחזיקה את ילדה שאך זה נולד. אחריה צעדו נשים בוכיות.מאחור צעדה לאיטה אותה אישה שקיבלתי לפני יומיים, גודלה התכווץ לכדי מימדי אישה רגילה, אך פניה הביעו את כל העצב שיכול להכנס לזוג עינים אחד.


דרג את הכתבהדירוג כתבה בטן עם מספיק מים : 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים
עבור לתוכן העמוד