חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

סיפור לידת VBAC קיץ 2015

שלוש בבוקר, יושבת לראשונה על כוס קפה ולפני עוד מחצית הספל. יש יולדת חדשה בחדר. מחשבה עוברת בראשי – רק אסיים את הקפה היחיד של הלילה שאחזיק מעמד עד הבוקר. שתי דקות חולפות והבעל כבר מופיע "כואב לה! שמישהו יכנס!". נפרדת בצער מהקפה ונכנסת לחדר (כבר לא אפגוש את הספל היקר שלי עד תום המשמרת...) 

בחדר עומדת אישה גבוהה וצנומה אשר בכל ציר צועקת "אפידורל עכשיו!" . אני מנסה בין לבין להסביר שצריך קצת מוניטור ונוזלים כהכנה, אך האישה בתוך כאבה לא שומעת. "אם לא אפידורל עכשיו, אז קיסרי עכשיו!!" לאט לאט אני מצליחה להבין שמדובר בניסיון VBAC. מנסה לשכנע שתיתן לי לבדוק אותה, אתן לה נוזלים ואחרי מוניטור קצר תיכנס למקלחת. 3-4 ס"מ. הראש עוד לא לוחץ וזו לידה שניה אחרי קיסרי עקב עכוז. לשמחתי החדר השני שלי ריק ואני נכנסת איתה למקלחת. הבעל בגלות על הכורסה , היולדת לא מרשה לו להיכנס או להסתכל. מעבר לוילון היולדת עוברת את הצירים דרך המים. לאחר 20 דקות, היא מבקשת ללכת לשרותים אך לא מצליחה להתפנות. משכנעת אותה להסכים לבדיקה ולמרבה ההפתעה יש כבר פתיחה מלאה ושלפוחית מי השפיר בולטת ותיכף מתפקעת! היולדת עדיין ממשיכה לדרוש בקול "אפידורל עכשיו או קיסרי עכשיו!" . בין הצירים מצליחה ללכוד את מבטה, לקרקע אותה מעט. מנסה לאמר לה שהיא יולדת ומאוחר עכשיו לאפידורל או לקיסרי, הגברת הצעירה רוצה לצאת עכשיו! 

קיוויתי שתוכל ללדת על 6 אך הפניקה שלה וחולשה בגוף לא מאפשרות לה, והמוניטור מראה האטה ממושכת בדופק העוברי. בלית ברירה פותחת מיטה יודעת שייתכן ואזדקק לעזרה. מנסה להסביר שהתינוקת מרגישה לא טוב והיא חייבת ללחוץ ולהוציא אותה עכשיו. אם היא לא תלחץ ייתכן ונזדקק לואקום. האישה מזדעקת "לא ואקום ולא לחתוך!!" אין בעיה, רק תלחצי , אני מבקשת ממנה.  תשתמשי בציר ותלחצי יחד איתו, הגברת צריכה לצאת עכשיו! 

הרופאה נכנסת ומנסה לעזור עם לחץ על הבטן, אך היולדת מסרבת והמוניטור זועק! עוד ציר חולף ואני מצליחה לשכנע אותה שתיתן לנו לעזור לה.שתי לחיצות והגברת יוצאת עם פניה לשמיים. פוסטריור. לידה קודמת קיסרי עקב עכוז. הילדים כאן בוחרים את דרכם הייחודית לעולם... 

Ph 6.99 קרע דרגה 2 ואישה אחת שלא מאמינה שהיא ילדה ללא אפידורל.

 

היום הלכתי לבקר אותה ואמרתי לה כמה מדהימה הייתה. "אני לא חושבת ככה" עונה לי האישה. למה, שאלתי. "צעקתי כל כך! לא האמנתי שאני אצעק בלידה". שואלת מה עוד קרה בלידה. 

דיברנו על הלחץ על הבטן. והיא אמרה שבהתחלה לא הבינה, לא הצליחה להפנים את הסיטואציה. ברגע שהבינה והרפתה , יכלה לשתף פעולה. כל  כך מהר הקטנה גלשה החוצה עם קצת עזרה. היום היא שוכבת על בטנה של אמא מקשיבה לפעימות ליבה.

מזל שהיה שיתוף פעולה. 

דרג את הכתבהדירוג כתבה סיפור לידת VBAC קיץ 2015: 2 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
11 מדרגים
עבור לתוכן העמוד